İlişki, Aile ve Evlilik Danışmanlığı

İlişki, Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Ailelerin, çiftlerin veya boşanma sürecindeki kişilerin karşılaştıkları sorunları çözmelerine yönelik olarak psikolojik danışmanlık hizmeti verilir. Her aile veya çift yaşamlarının belli dönemlerinde sıkıntılı zamanlar geçirip , desteğe ihtiyaç duyabilir Devamını Oku »

Depresyon

Depresyon

Yine de belirtmek gerekirki her insanın hayatının belirli dönemlerinde bu tür sıkıntılarının olabileceği unutulmamalıdır. Ama başa çıkmakta zorlanıldığı durumlarda bir uzmandan yardım almakta fayda vardır. Devamını Oku »

Bireysel Danışmanlık

Bireysel Danışmanlık

Danışmanlık süreci net hedeflerle başlar. Uzman ile danışan arasında sözlü bir anlaşma yapılır. Bu anlaşma danışmanlık sürecinin hangi sorunları çözmek ve her iki tarafında bu profesyonel ilişkide nasıl rol oynayacağı ile ilgilidir. Devamını Oku »

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU

Dikkat eksikliği belirli bir konuya odaklanamama ve dikkat dağınıklığıyla kendini gösteren bir bozukluktur. Devamını Oku »

 

İLİŞKİ VE EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

İLİŞKİ VE EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

Ailelerin, çiftlerin veya boşanma sürecindeki kişilerin karşılaştıkları sorunları çözmelerine yönelik olarak psikolojik danışmanlık hizmeti verilir. Her aile veya çift yaşamlarının belli dönemlerinde sıkıntılı zamanlar geçirip , desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu gibi zamanlarda zorlukları tek başlarına aşmakta güçlük çekebilirler. Aile ve çift terapisi bu gibi güçlüklerin aşılması amacıyla çiftin ve ailenin ilişkilerinin tekrar düzenlenmesine yadımcı olur. Danışmanlık süreci çiftin, ailenin karşılıklı hedef belirlemesiyle başlar ve ailenin tüm üyelerin katılımıyla yapılır. Özellikle çift terapisinde her iki tarafında sürece aynı anda başlamaları ve görüşmelere birlikte devam etmeleri önemlidir.

Çalıştığımız alanlar

Evlilik öncesi danışmanlık
Evlilik danışmanlığıpeople-couch1-300×200
Boşanma süreci
Aileye yeni bir bireyin katılması
Anne-baba, çoçuk iletişim ve sorunları
Eşler arası iletişim ve çatışma çözme yolları
Aile içi iletişim sorunları ve etkili iletişim
Cinsel problemler ve cinsel danışmanlık
Hastalık , evden ayrılma , kayıp ve yas
Ekonomik sorunlar (iflas, iş kaybı v.b)
Eşlerin ailelerinin aileye olumsuz etkileri
Sözlü ve / veya fiziksel şiddet
Emeklilik dönemine uyum

TERAPİA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
iletişim; 0236 2378187
HAPPY-COUPLE1