İlişki, Aile ve Evlilik Danışmanlığı

İlişki, Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Ailelerin, çiftlerin veya boşanma sürecindeki kişilerin karşılaştıkları sorunları çözmelerine yönelik olarak psikolojik danışmanlık hizmeti verilir. Her aile veya çift yaşamlarının belli dönemlerinde sıkıntılı zamanlar geçirip , desteğe ihtiyaç duyabilir Devamını Oku »

Depresyon

Depresyon

Yine de belirtmek gerekirki her insanın hayatının belirli dönemlerinde bu tür sıkıntılarının olabileceği unutulmamalıdır. Ama başa çıkmakta zorlanıldığı durumlarda bir uzmandan yardım almakta fayda vardır. Devamını Oku »

Bireysel Danışmanlık

Bireysel Danışmanlık

Danışmanlık süreci net hedeflerle başlar. Uzman ile danışan arasında sözlü bir anlaşma yapılır. Bu anlaşma danışmanlık sürecinin hangi sorunları çözmek ve her iki tarafında bu profesyonel ilişkide nasıl rol oynayacağı ile ilgilidir. Devamını Oku »

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU

Dikkat eksikliği belirli bir konuya odaklanamama ve dikkat dağınıklığıyla kendini gösteren bir bozukluktur. Devamını Oku »

 

YAŞAM KOÇLUĞU

Yaşam koçluğu “yol arkadaşlığıdır”. Psikolojik bir sorunu olmayan ve normal davranışlar sergileyen bireylerin hedeflerine daha etkin ve hızlı ulaşmasını sağlayan profesyonel bir kişisel gelişim hizmetidir.
Yaşam koçu, psikolog ve psikiyatrinin alanına giren sorunlu davranışlarla, psikolojik hastalıklarla ilgilenmeyen bunların dışında bir alandır.

Koçluk normal davranış sergileyen insanların başarılarını nasıl arttırıp, hayattan nasıl daha fazla doyum sağlayacağı ile ilgilenir.

Tedavi edici değil geliştiricidir.

Yaşam koçu ,hedeflerine ulaşmada kişilere bir yol haritası sunar. Başarıya giden yoldaki kazanılmış deneyimleri danışanlarına aktarır, ve bunları yaşam stratejileri haline çevirir.bireyin iş ve özel hayatında daha etkin olmasını sağlar.

Yaşam koçluğu çalışması içerisinde psikolojik bir sıkıntıyla karşılaşılırsa sadece yaşam koçluğu yeterli gelmez aynı zamanda psikolojik danışmanlığında uygulanması gerekir.

Kimler başvurur

  • Değişime ve gelişime açık ve istekli olanlar
  • Kendi yaşamıyla ilgili kontrolü ele almak isteyenler
  • Hedeflerini net olarak tanımlayamamış olanlar
  • Zamanını ve gücünü etkin ve verimli kullanmak isteyenler
  • Bireysel vizyon ve amaçlar belirlemek isteyenler
  • Hedeflerini belirlediği halde onlara ulaşacak motivasyon,yöntem ve cesarete sahip olamayanlar