İlişki, Aile ve Evlilik Danışmanlığı

İlişki, Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Ailelerin, çiftlerin veya boşanma sürecindeki kişilerin karşılaştıkları sorunları çözmelerine yönelik olarak psikolojik danışmanlık hizmeti verilir. Her aile veya çift yaşamlarının belli dönemlerinde sıkıntılı zamanlar geçirip , desteğe ihtiyaç duyabilir Devamını Oku »

Depresyon

Depresyon

Yine de belirtmek gerekirki her insanın hayatının belirli dönemlerinde bu tür sıkıntılarının olabileceği unutulmamalıdır. Ama başa çıkmakta zorlanıldığı durumlarda bir uzmandan yardım almakta fayda vardır. Devamını Oku »

Bireysel Danışmanlık

Bireysel Danışmanlık

Danışmanlık süreci net hedeflerle başlar. Uzman ile danışan arasında sözlü bir anlaşma yapılır. Bu anlaşma danışmanlık sürecinin hangi sorunları çözmek ve her iki tarafında bu profesyonel ilişkide nasıl rol oynayacağı ile ilgilidir. Devamını Oku »

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU

Dikkat eksikliği belirli bir konuya odaklanamama ve dikkat dağınıklığıyla kendini gösteren bir bozukluktur. Devamını Oku »

 

EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Manisa-Kurumsal-DanismanlikEğitim öğretim süreci içerisinde olan tüm bireylere yaşadıkları sorunlarla ilgili çözüm bulmak, verimi arttırmak potansiyel ve tercihlerini doğru yönde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla eğitim öğretim sürecine kalite kazandırmayı amaçlayan danışmanlık hizmetidir.

 
Temel amaçlar

zaman kaybını önlemek
çalışma yöntemlerini belirlemek
eğitim sürecini planlamak
öğrenme stillerini belirlemek
eğitim sürecindeki sorunlarla başetmek
sınav hazırlıklarını planlamak
akademik başarını önündeki engelleri kaldırmak.